Davis Cup 2017
Davis Cup 2017 | |
---|---|
Datum | 3. února – 26. listopadu 2017 |
Ročník | 106. |
Finálové utkání | |
Vítěz | Francie |
Finalista | Belgie |
Výsledek | 3–2 |
Místo | Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq, Francie |
Povrch | tvrdý – Rebound Ace (hala) |
Davis Cup | |
< 2016 2018 > | |
Davis Cup 2017, oficiálně se jménem sponzora Davis Cup by BNP Paribas 2017, představoval 106. ročník nejdůležitější týmové soutěže mužů v tenise, které se účastnilo přes sto třicet národních družstev.
Obhájcem titulu byla Argentina, která v předchozím ročníku premiérově vybojovala salátovou mísu a stala se prvním vítězem z Jižní Ameriky.[1] Po vyřazení v úvodním kole světové skupiny prohráli Jihoameričané i v zářijové baráži a stali se třetím družstvem, který z pozice obhájce opustil Světovou skupinu. Naposledy předtím takto sestoupili z nejvyšší úrovně soutěže Švédové v roce 1999.[2]
Los soutěže proběhl 22. září 2016 v britské metropoli Londýně na pravidelném každoročním zasedání shromáždění Mezinárodní tenisové federace.[3] V roce 2017 se podruhé v historii soutěže hrál v pátém rozhodujícím setu tiebreak, namísto tradičního modelu, v němž bylo třeba k zisku sady rozdílu dvou gamů.[4]
Jubilejní desátou trofej vybojovala Francie, která v lillském finále přehrála Belgii 3:2 na zápasy. Po šestnácti letech tak triumfovali reprezentanti „země galského kohouta“ ve složení Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille, Richard Gasquet a Pierre-Hugues Herbert pod vedením nehrajícího kapitána Yannicka Noaha. Naopak Belgičané odešli z finále potřetí poraženi, když závěrečné duely nezvládli již v letech 1904 a 2015. Francie se stala prvním vítězem na domácí půdě od roku 2012 a pražské výhry České republiky.[5]
Prvním hracím termínem se stal víkend od 3. do 5. února 2017, čímž došlo k návratu z březnového data ročníku 2016. Čtvrtfinále světové skupiny se odehrálo mezi 7.–9. dubnem, semifinále a baráž následovaly 15.–17. září a světové finále proběhlo ve Francii 24.–26. listopadu.[3]
Světová skupina
Účastníci | |||
---|---|---|---|
Argentina | Austrálie | Belgie | Česko |
Chorvatsko | Francie | Itálie | Japonsko |
Kanada | Německo | Rusko | Spojené státy |
Srbsko | Španělsko | Švýcarsko | Velká Británie |
Nasazení týmů
- Argentina (1. kolo)
- Chorvatsko (1. kolo)
- Velká Británie (čtvrtfinále)
- Česko (1. kolo)
- Švýcarsko (1. kolo)
- Francie (vítěz)
- Belgie (finále)
- Srbsko (semifinále)
Pavouk
První kolo 3.–5. února | Čtvrtfinále 7.–9. dubna | Semifinále 15.–17. září | Finále 24.–26. listopadu | |||||||||||||||
Buenos Aires, Argentina (antuka) | ||||||||||||||||||
1 | Argentina | 2 | ||||||||||||||||
Charleroi, Belgie (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Itálie | 3 | |||||||||||||||||
Itálie | 2 | |||||||||||||||||
Frankfurt, Německo (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
7 | Belgie | 3 | ||||||||||||||||
7 | Belgie | 4 | ||||||||||||||||
Brusel, Belgie (antuka, hala) | ||||||||||||||||||
Německo | 1 | |||||||||||||||||
7 | Belgie | 3 | ||||||||||||||||
Melbourne, Austrálie (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Austrálie | 2 | |||||||||||||||||
4 | Česko | 1 | ||||||||||||||||
Brisbane, Austrálie (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Austrálie | 4 | |||||||||||||||||
Austrálie | 3 | |||||||||||||||||
Birmingham, Spojené státy (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Spojené státy | 2 | |||||||||||||||||
5 | Švýcarsko | 0 | ||||||||||||||||
Villeneuve-d'Ascq, Francie (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Spojené státy | 5 | |||||||||||||||||
7 | Belgie | 2 | ||||||||||||||||
Tokio, Japonsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Francie | 3 | ||||||||||||||||
Japonsko | 1 | |||||||||||||||||
Rouen, Francie (antuka, hala) | ||||||||||||||||||
6 | Francie | 4 | ||||||||||||||||
6 | Francie | 4 | ||||||||||||||||
Ottawa, Kanada (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
3 | Velká Británie | 1 | ||||||||||||||||
Kanada | 2 | |||||||||||||||||
Villeneuve-d'Ascq, Francie (antuka) | ||||||||||||||||||
3 | Velká Británie | 3 | ||||||||||||||||
6 | Francie | 3 | ||||||||||||||||
Niš, Srbsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
8 | Srbsko | 1 | ||||||||||||||||
Rusko | 0 | |||||||||||||||||
Bělehrad, Srbsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
8 | Srbsko | 4 | ||||||||||||||||
8 | Srbsko | 4 | ||||||||||||||||
Osijek, Chorvatsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Španělsko | 1 | |||||||||||||||||
Španělsko | 3 | |||||||||||||||||
2 | Chorvatsko | 2 |
Finále: Francie vs. Belgie
Francie | 3 : | 2 | Belgie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Stade Pierre-Mauroy, Villeneuve-d'Ascq, Francie[6] 24.–26. listopadu 2017 tvrdý – Rebound Ace (hala) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Baráž o Světovou skupinu
Baráž o Světovou skupinu představovala osm mezistátních utkání mezi postupujícími družstvy z 1. skupin kontinentálních zón a poraženými týmy v prvním kole Světové skupiny. Vítězové si zajistili účast ve Světové skupině 2018. Poražení sestoupili do 1. skupin tří kontinentálních zón následujícího ročníku. Duely proběhly mezi 15. až 17. zářím 2017.
{{Col-begin}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Nasazené týmy |
Nenasazené týmy
|
Přehled
Baráž o Světovou skupinu – 15. a 17. září 2017 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
domácí | výsledek | hosté | místo konání | areál / hala | povrch | |
Kazachstán | 3–2 | Argentina (1) | Astana | Národní tenisové centrum Daulet | hala | tvrdý |
Kolumbie | 1–4 | Chorvatsko (2) | Bogotá | Plaza de Toros la Santamaría | venku | antuka |
Švýcarsko (3) | 3–2 | Bělorusko | Biel/Bienne | Swiss Tennis Arena | hala | tvrdý |
Nizozemsko | 3–2 | Česko (4) | Haag | Sportcampus Zuiderpark | hala | antuka |
Portugalsko | 2–3 | Německo (5) | Lisabon | Clube de Ténis do Jamor | venku | antuka |
Japonsko (6) | 3–1 | Brazílie | Ósaka | Tenisové centrum Ucubo | venku | tvrdý |
Maďarsko | 3–1 | Rusko (7) | Budapešť | Margaret Island Athletic Centre | venku | antuka |
Kanada (8) | 3–1 | Indie | Edmonton | Northlands Coliseum | hala | tvrdý |
Americká zóna
1. skupina
Nasazené týmy
Nasazené týmy obdržely volný los do druhého kola.
- Brazílie
- Kolumbie
Nenasazené týmy
Pavouk
2. kolo baráže 20.–22. října / 27.–29. října | 1. kolo baráže 15.–17. září | 1. kolo 3.–5. února | 2. kolo 7.–9. dubna | |||||||||||||||||
1 | Brazílie | |||||||||||||||||||
volný los | Ambato, Ekvádor (antuka) | |||||||||||||||||||
volný los | 1 | Brazílie | 5 | |||||||||||||||||
Peru | Guayaquil, Ekvádor (antuka) | Ekvádor | 0 | |||||||||||||||||
Peru | 0 | |||||||||||||||||||
Santo Domingo, Dominikánská republika, (tvrdý) | Ekvádor | 5 | ||||||||||||||||||
Peru | 1 | |||||||||||||||||||
Dominikánská republika | 4 | Santo Domingo Este, Dominikánská republika (tvrdý) | ||||||||||||||||||
Dominikánská republika | 0 | |||||||||||||||||||
Chile | 5 | Medellín, Kolumbie (antuka) | ||||||||||||||||||
Dominikánská republika | Chile | 1 | ||||||||||||||||||
volný los | 2 | Kolumbie | 3 | |||||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
2 | Kolumbie | |||||||||||||||||||
Peru sestupuje do 2. skupiny v roce 2018. | Brazílie a Kolumbie postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Pavouk
Baráž 7.–9. dubna | 1. kolo 3.–5. února | 2. kolo 7.–9. dubna | 3. kolo 15.–17. září | |||||||||||||||||
Asunción, Paraguay (antuka) | ||||||||||||||||||||
1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||||||
Zapopan, Mexiko (tvrdý) | Paraguay | 2 | Saint Michael, Barbados (tvrdý) | |||||||||||||||||
Paraguay | 0 | 1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||||
3 | Mexiko | 5 | Guatemala, Guatemala (tvrdý) | Guatemala | 2 | |||||||||||||||
3 | Mexiko | 1 | ||||||||||||||||||
Guatemala | 3 | Wildey, Barbados (tvrdý) | ||||||||||||||||||
1 | Barbados | 3 | ||||||||||||||||||
San Salvador, Salvador (tvrdý) | 2 | Venezuela | 2 | |||||||||||||||||
Bolívie | 2 | |||||||||||||||||||
Santa Cruz de la Sierra, Bolívie (antuka) | 4 | Salvador | 3 | Doral, Spojené státy (tvrdý) | ||||||||||||||||
Bolívie | 3 | 4 | Salvador | 2 | ||||||||||||||||
Bahamy | 1 | Doral, Spojené státy (tvrdý) | 2 | Venezuela | 3 | |||||||||||||||
Bahamy | 0 | |||||||||||||||||||
2 | Venezuela | 5 | ||||||||||||||||||
Paraguay a Bahamy sestoupily do 3. skupiny v roce 2018. | Barbados postupuje do 1. skupiny v roce 2018. |
3. skupina
Třetí skupina se konala mezi 12. až 17. červnem 2017 v areálu Carrasco Lawn Tennis Club uruguayského Montevidea na otevřených antukových dvorcích.
- Antigua a Barbuda
- Bermudy
- Kostarika
- Kuba
- Honduras
- Jamajka
- Panama
- Portoriko
- Uruguay
Nasazení | |||
---|---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš | 4. koš |
|
|
|
|
v závorce je uvedeno umístění na žebříčku ITF; nasazení dle žebříčku z 10. dubna 2017 |
Blok A
URU | CRC | PAN | CUB | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
53. | Uruguay | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 18–0 (100 %) | 111–40 (74 %) | 1. | |
84. | Kostarika | 0–3 | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 11–11 (50 %) | 99–106 (48 %) | 2. | |
115. | Panama | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 1–2 | 6–14 (30 %) | 74–107 (41 %) | 3. | |
91. | Kuba | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 0–3 | 5–15 (25 %) | 75–106 (41 %) | 4. |
Blok B
PUR | HON | JAM | BER | ANT | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
79. | Portoriko | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 4–0 | 24–3 (89 %) | 162–89 (65 %) | 1. | |
86. | Honduras | 0–3 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 3–1 | 15–11 (58 %) | 128–107 (54 %) | 2. | |
94. | Jamajka | 0–3 | 1–2 | 3–0 | 2–1 | 2–2 | 16–12 (57 %) | 148–122 (55 %) | 3. | |
107. | Bermudy | 0–3 | 1–2 | 0–3 | 2–1 | 1–3 | 6–18 (25 %) | 79–126 (39 %) | 4. | |
— | Antigua a Barbuda | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 0–4 | 4–21 (16 %) | 68–141 (33 %) | 5. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
---|---|---|---|
Postup | Uruguay | 2–0 | Honduras |
Postup | Kostarika | 1–2 | Portoriko |
5.–6. místo | Panama | 2–1 | Jamajka |
7.–8. místo | Kuba | 2–0 | Bermudy |
9. místo | — | Antigua a Barbuda |
- Výsledek
- Uruguay a Portoriko postoupily do 2. skupiny Americké zóny pro rok 2018.
Zóna Asie a Oceánie
1. skupina
Nasazené týmy
Kazachstán obdržel volný los do druhého kola.
Nenasazené týmy
- Čína
- Tchaj-wan
- Nový Zéland
- Jižní Korea
- Uzbekistán
Pavouk
2. kolo baráže 20.–22. října / 27.–29. října | 1. kolo baráže 15.–17. září | 1. kolo 3.–5. února / 17.–19. února | 2. kolo 7.–9. dubna | |||||||||||||||||
1 | Kazachstán | |||||||||||||||||||
volný los | Astana, Kazachstán (antuka, hala) | |||||||||||||||||||
volný los | 1 | Kazachstán | 4 | |||||||||||||||||
Tchaj-wan | Kao-siung, Tchaj-wan (tvrdý) | Čína | 1 | |||||||||||||||||
Tchaj-wan | 0 | |||||||||||||||||||
Yanggu, Jižní Korea (tvrdý) | Čína | 5 | ||||||||||||||||||
Tchaj-wan | 2 | |||||||||||||||||||
Jižní Korea | 3 | Kimčchon, Jižní Korea (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||
Uzbekistán | 1 | |||||||||||||||||||
Auckland, Nový Zéland (tvrdý) | Jižní Korea | 3 | Bengalúru, Indie (tvrdý) | |||||||||||||||||
Jižní Korea | 2 | Uzbekistán | 1 | |||||||||||||||||
Nový Zéland | 3 | Puné, Indie (tvrdý) | 2 | Indie | 4 | |||||||||||||||
Nový Zéland | 1 | |||||||||||||||||||
2 | Indie | 4 | ||||||||||||||||||
Tchaj-wan sestupuje do 2. skupiny v roce 2018. | Kazachstán a Indie postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Nasazené týmy
- Pákistán
- Thajsko
- Filipíny
- Vietnam
Nenasazené týmy
- Hongkong
- Indonésie
- Írán
- Kuvajt
Pavouk
Baráž 7.–9. dubna | 1. kolo 3.–5. února | 2. kolo 7.–9. dubna | 3. kolo 15.–17. září | |||||||||||||||||
Islámábád, Pákistán (tvrdý) | ||||||||||||||||||||
1 | Pákistán | 3 | ||||||||||||||||||
Isfahán, Írán (antuka) | Írán | 2 | Islámábád, Pákistán (tráva) | |||||||||||||||||
Írán | 5 | 1 | Pákistán | w/o | ||||||||||||||||
4 | Vietnam | 0 | Ho Či Minovo Město, Vietnam (tvrdý) | Hongkong | ||||||||||||||||
4 | Vietnam | 2 | ||||||||||||||||||
Hongkong | 3 | Islámábád, Pákistán (tráva) | ||||||||||||||||||
1 | Pákistán | 3 | ||||||||||||||||||
Manila, Filipíny (antuka, hala) | 2 | Thajsko | 2 | |||||||||||||||||
Indonésie | 1 | |||||||||||||||||||
Surakarta, Indonésie (tvrdý) | 3 | Filipíny | 4 | Nonthaburi, Thajsko (tvrdý) | ||||||||||||||||
Indonésie | 4 | 3 | Filipíny | 0 | ||||||||||||||||
Kuvajt | 1 | Mishref, Kuvajt (tvrdý) | 2 | Thajsko | 5 | |||||||||||||||
Kuvajt | 1 | |||||||||||||||||||
2 | Thajsko | 3 | ||||||||||||||||||
Vietnam a Kuvajt sestoupily do 3. skupiny v roce 2018. | Pákistán postupuje do 1. skupiny v roce 2018. |
3. skupina
Třetí skupina se konala mezi 17. až 22. červencem 2017 ve srílanské metropoli Kolombu na otevřených antukových dvorcích, a to ve formátu dvou základních bloků a naásledné baráže.
- Jordánsko
- Libanon
- Malajsie
- Pacifická Oceánie
- Katar
- Srí Lanka
- Sýrie
- Turkmenistán
- Spojené arabské emiráty
Nasazení | ||||
---|---|---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš | 4. koš | |
|
|
|
| |
v závorce je uvedeno umístění na žebříčku ITF; nasazení dle žebříčku z 10. dubna 2017 |
Blok A
SRI | JOR | OCE | SYR | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
78. | Srí Lanka | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 12–6 (67 %) | 96–66 (59 %) | 1. | |
104. | Jordánsko | 1–2 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 10–9 (53 %) | 82–95 (46 %) | 2. | |
97. | Pacifická Oceánie | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 1–2 | 10–11 (48 %) | 91–91 (50 %) | 3. | |
93. | Sýrie | 1–2 | 1–2 | 1–2 | 0–3 | 7–13 (35 %) | 78–95 (45 %) | 4. |
Blok B
LBN | QAT | MAS | UAE | TKM | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
88. | Libanon | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 4–0 | 19–8 (70 %) | 147–100 (60 %) | 1. | |
100. | Katar | 0–3 | 2–0 | 2–1 | 2–1 | 3–1 | 15–12 (56 %) | 118–111 (52 %) | 2. | |
89. | Malajsie | 1–2 | 0–2 | 2–1 | 3–0 | 2–2 | 14–11 (56 %) | 121–100 (55 %) | 3. | |
103. | Spojené arabské emiráty | 1–2 | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 1–3 | 11–17 (39 %) | 109–142 (43 %) | 4. | |
105. | Turkmenistán | 1–2 | 1–2 | 0–3 | 1–2 | 0–4 | 9–20 (31 %) | 111–153 (42 %) | 5. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
---|---|---|---|
Postup | Srí Lanka | 2–0 | Katar |
Postup | Jordánsko | 0–2 | Libanon |
5. místo | — | Malajsie | |
Sestup | 2–1 | Turkmenistán | |
Sestup | Sýrie | 2–0 | Spojené arabské emiráty |
- Výsledek
- Srí Lanka a Libanon postoupily do 2. skupiny zóny Asie a Oceánie pro rok 2018.
- Turkmenistán a Spojené arabské emiráty sestoupily do 4. skupiny zóny Asie a Oceánie pro rok 2018.
4. skupina
Čtvrtá skupina se konala mezi 3. až 8. dubnem 2017 v bahrajnském městě Madinat 'Isa na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem formou základních bloků.
- Bahrajn
- Bangladéš
- Kambodža
- Irák
- Kyrgyzstán
- Mongolsko
- Myanmar
- Omán
- Saúdská Arábie
- Singapur
- Tádžikistán
- Jemen
Nasazení | ||||
---|---|---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš | 4. koš | 5. koš |
|
|
|
|
|
v závorce je uvedeno umístění na žebříčku ITF; nasazení dle žebříčku z 20. února 2017 |
Blok A
CAM | KSA | MYA | BHR | KGZ | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
101. | Kambodža | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 2–1 | 4–0 | 20–8 (71 %) | 150–92 (62 %) | 1. | |
111. | Saúdská Arábie | 1–2 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–1 | 20–7 (74 %) | 137–91 (60 %) | 2. | |
120. | Myanmar | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 2–1 | 2–2 | 10–17 (37 %) | 106–140 (43 %) | 3. | |
107. | Bahrajn | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 3–0 | 1–3 | 12–17 (41 %) | 123–141 (47 %) | 4. | |
126. | Kyrgyzstán | 1–2 | 0–3 | 1–2 | 0–3 | 0–4 | 7–20 (26 %) | 98–150 (40 %) | 5. |
Blok B
SGP | OMA | MGL | TJK | BAN | IRQ | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
107. | Singapur | 1–2 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 4–1 | 27–5 (84 %) | 189–83 (69 %) | 1. | |
122. | Omán | 2–1 | 1–2 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 4–1 | 25–9 (74 %) | 178–122 (59 %) | 2. | |
124. | Mongolsko | 0–3 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 4–1 | 17–15 (53 %) | 145–124 (54 %) | 3. | |
123. | Tádžikistán | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 1–2 | 1–4 | 11–22 (33 %) | 124–170 (42 %) | 4. | |
112. | Bangladéš | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 1–4 | 9–23 (28 %) | 102–168 (38 %) | 5. | |
106. | Irák | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 2–1 | 1–2 | 1–4 | 9–24 (27 %) | 117–182 (39 %) | 6. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
---|---|---|---|
Postup | Kambodža | 2–0 | Omán |
Postup | Saúdská Arábie | 2–1 | Singapur |
5.–6. místo | Myanmar | 2–1 | Mongolsko |
7.–8. místo | Bahrajn | 1–2 | Tádžikistán |
9.–10. místo | Kyrgyzstán | 2–1 | Bangladéš |
11. místo | — | Irák |
- Výsledek
- Kambodža a Saúdská Arábie postoupily do 3. skupiny zóny Asie a Oceánie pro rok 2018.
Zóna Evropy a Afriky
1. skupina
Nasazené týmy
Nasazené týmy a Maďarsko obdržely volný los do druhého kola.
- Slovensko
- Ukrajina
- Nizozemsko
- Rakousko
Nenasazené týmy
Pavouk
2. kolo baráže 20.–22. října / 27.–29. října | 1. kolo baráže 15.–17. září | 1. kolo 3.–5. února | 2. kolo 3.–5. února / 7.–9. dubna | |||||||||||||||||
1 | Slovensko | |||||||||||||||||||
volný los | Bratislava, Slovensko (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||||
1 | Slovensko | 1 | Slovensko | 1 | ||||||||||||||||
volný los | Maďarsko | 3 | ||||||||||||||||||
Maďarsko | ||||||||||||||||||||
Bratislava, Slovensko (antuka) | volný los | |||||||||||||||||||
1 | Slovensko | 4 | ||||||||||||||||||
Polsko | 1 | |||||||||||||||||||
3 | Nizozemsko | |||||||||||||||||||
volný los | Zenica, Bosna a Hercegovina (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||||
volný los | 3 | Nizozemsko | 3 | |||||||||||||||||
Polsko | Zenica, Bosna a Hercegovina (tvrdý, hala) | Bosna a Hercegovina | 1 | |||||||||||||||||
Polsko | 0 | |||||||||||||||||||
Bosna a Hercegovina | 5 | |||||||||||||||||||
Minsk, Bělorusko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||||
Rumunsko | 2 | |||||||||||||||||||
Wels, Rakousko (antuka) | Bělorusko | 3 | Minsk, Bělorusko (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||
Rumunsko | 1 | Bělorusko | 3 | |||||||||||||||||
4 | Rakousko | 4 | 4 | Rakousko | 1 | |||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
Ramat ha-Šaron, Izrael (tvrdý) | 4 | Rakousko | ||||||||||||||||||
Rumunsko | 0 | |||||||||||||||||||
Izrael | 5 | Lisabon, Portugalsko (antuka, hala) | ||||||||||||||||||
Izrael | 0 | |||||||||||||||||||
Ramat ha-Šaron, Izrael (tvrdý) | Portugalsko | 5 | Lisabon, Portugalsko (antuka, hala) | |||||||||||||||||
Izrael | 0 | Portugalsko | 4 | |||||||||||||||||
2 | Ukrajina | 5 | 2 | Ukrajina | 1 | |||||||||||||||
volný los | ||||||||||||||||||||
2 | Ukrajina | |||||||||||||||||||
Polsko a Rumunsko sestoupily do 2. skupiny v roce 2018. | Maďarsko, Nizozemsko, Bělorusko a Portugalsko postoupily do baráže Světové skupiny. |
2. skupina
Nasazené týmy
- Švédsko
- Slovinsko
- Litva
- Dánsko
- Finsko
- Lotyšsko
- Turecko
- Jihoafrická republika
Nenasazené týmy
- Kypr
- Estonsko
- Gruzie
- Madagaskar
- Monako
- Maroko
- Norsko
- Tunisko
Pavouk
Baráž 7.–9. dubna | 1. kolo 3.–5. února | 2. kolo 7.–9. dubna | 3. kolo 15.–17. září | |||||||||||||||||
Tunis, Tunisko (tvrdý) | ||||||||||||||||||||
1 | Švédsko | 3 | ||||||||||||||||||
Nikósie, Kypr (tvrdý) | Tunisko | 2 | Antalya, Turecko (antuka) | |||||||||||||||||
Tunisko | 4 | 1 | Švédsko | 4 | ||||||||||||||||
Kypr | 1 | Nikósie, Kypr (tvrdý) | 7 | Turecko | 1 | |||||||||||||||
7 | Turecko | 4 | ||||||||||||||||||
Kypr | 1 | Båstad, Švédsko (antuka) | ||||||||||||||||||
1 | Švédsko | 5 | ||||||||||||||||||
Šiauliai, Litva (tvrdý, hala) | 3 | Litva | 0 | |||||||||||||||||
3 | Litva | 3 | ||||||||||||||||||
Hanko, Finsko (tvrdý, hala) | Moldavsko | 2 | Tbilisi, Gruzie (tvrdý) | |||||||||||||||||
Madagaskar | 2 | 3 | Litva | 3 | ||||||||||||||||
5 | Finsko | 3 | Tbilisi, Gruzie (koberec, hala) | Gruzie | 2 | |||||||||||||||
5 | Finsko | 2 | ||||||||||||||||||
Gruzie | 3 | |||||||||||||||||||
Jelgava, Lotyšsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||||||
Norsko | 5 | |||||||||||||||||||
Marrákéš, Maroko (antuka) | 6 | Lotyšsko | 0 | Stavanger, Norsko (tvrdý, hala) | ||||||||||||||||
6 | Lotyšsko | 2 | Norsko | 1 | ||||||||||||||||
Maroko | 3 | Aarhus, Dánsko (koberec, hala) | 4 | Dánsko | 4 | |||||||||||||||
Maroko | 1 | |||||||||||||||||||
4 | Dánsko | 4 | Aarhus, Dánsko (tvrdý, hala) | |||||||||||||||||
4 | Dánsko | 1 | ||||||||||||||||||
Centurion, Jihoafrická republika (tvrdý) | 8 | Jihoafrická republika | 3 | |||||||||||||||||
Estonsko | 1 | |||||||||||||||||||
Tallinn, Estonsko (tvrdý, hala) | 8 | Jihoafrická republika | 4 | Centurion, Jihoafrická republika (tvrdý) | ||||||||||||||||
Estonsko | 3 | 8 | Jihoafrická republika | 5 | ||||||||||||||||
Monako | 2 | Maribor, Slovinsko (tvrdý, hala) | 2 | Slovinsko | 0 | |||||||||||||||
Monako | 2 | |||||||||||||||||||
2 | Slovinsko | 3 | ||||||||||||||||||
Kypr, Madagaskar, Lotyšsko a Monako sestoupily do 3. skupiny v roce 2018. | Švédsko a Jihoafrická republika postoupily do 1. skupiny v roce 2018. |
3. skupina evropské podzóny
Třetí skupina se konala mezi 5. až 8. dubnem 2017 v areálu Holiday Village Santa Marina bulharského města Sozopol na otevřených dvorcích s tvrdým povrchem.
Nasazení | ||
---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš |
|
| |
v závorce je uvedeno umístění na žebříčku ITF |
Blok A
BUL | GRE | ARM | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
50 | Bulharsko | 3–0 | 3–0 | 2–0 | 12–1 (92 %) | 79–36 (69 %) | 1 | |
97 | Řecko | 0–3 | 3–0 | 1–1 | 7–7 (50 %) | 64–53 (55 %) | 2 | |
119 | Arménie | 0–3 | 0–3 | 0–2 | 1–12 (8 %) | 23–77 (23 %) | 3 |
Blok B
MKD | MDA | MLT | ISL | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
88. | Makedonie | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 16–4 (80 %) | 111–70 (61 %) | 1. | |
61. | Moldavsko | 1–2 | 2–1 | 1–2 | 1–2 | 9–11 (45 %) | 76–90 (46 %) | 2. | |
102. | Malta | 1–2 | 1–2 | 2–1 | 1–2 | 8–12 (40 %) | 77–94 (45 %) | 3. | |
116. | Island | 0–3 | 2–1 | 1–2 | 1–2 | 7–13 (35 %) | 77–87 (47 %) | 4. |
Blok C
LUX | LIE | ALB | SMR | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
67. | Lucembursko | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 18–1 (95 %) | 115–41 (74 %) | 1. | |
102. | Lichtenštejnsko | 0–3 | 3–0 | 2–1 | 2–1 | 11–9 (55 %) | 88–84 (51 %) | 2. | |
125. | Albánie | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 1–2 | 3–16 (16 %) | 59–106 (36 %) | 3. | |
114. | San Marino | 0–3 | 1–2 | 1–2 | 0–3 | 7–15 (32 %) | 86–117 (42 %) | 4. |
Blok D
IRL | MNE | AND | KOS | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
79. | Irsko | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 17–2 (89 %) | 110–35 (76 %) | 1. | |
92. | Černá Hora | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 2–1 | 12–5 (71 %) | 90–71 (56 %) | 2. | |
113. | Andorra | 0–3 | 1–2 | 3–0 | 1–2 | 8–11 (42 %) | 75–86 (47 %) | 3. | |
128. | Kosovo | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–18 (5 %) | 28–111 (20 %) | 4. |
Baráž
|
|
- Výsledek
- Irsko a Lucembursko postoupily do 2. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2018.
3. skupina africké podzóny
Třetí skupina se konala mezi 17. až 22. červencem 2017 v Solaimaneyah Clubu egyptské metropoli Káhiry na otevřených antukových dvorcích.
- Alžírsko
- Benin
- Botswana
- Egypt
- Keňa
- Libye
- Nigérie
- Rwanda
- Zimbabwe
Nasazení | ||||
---|---|---|---|---|
1. koš | 2. koš | 3. koš | 4. koš | |
|
|
|
| |
v závorce je uvedeno umístění na žebříčku ITF; nasazení dle žebříčku z 10. dubnu 2017 |
Blok A
EGY | ZIM | NGA | RWA | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
96. | Egypt | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 3–0 | 18–1 (95 %) | 113–35 (76 %) | 1. | |
73. | Zimbabwe | 0–3 | 2–1 | 3–0 | 2–1 | 10–9 (53 %) | 85–75 (53 %) | 2. | |
98. | Nigérie | 0–3 | 1–2 | 3–0 | 1–2 | 10–10 (50 %) | 91–93 (49 %) | 3 | |
126. | Rwanda | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 0–18 (0 %) | 22–108 (17 %) | 4. |
Blok B
KEN | BEN | ALG | LBY | BOT | zápasy | sety | hry | pořadí | ||
117. | Keňa | 2–1 | 2–1 | 2–1 | 3–0 | 4–0 | 20–7 (74 %) | 148–89 (62 %) | 1. | |
83. | Benin | 1–2 | 2–1 | 3–0 | 3–0 | 3–1 | 19–8 (70 %) | 138–95 (59 %) | 2. | |
81. | Alžírsko | 1–2 | 1–2 | 3–0 | 3–0 | 2–2 | 17–9 (65 %) | 134–86 (61 %) | 3. | |
129. | Libye | 1–2 | 0–3 | 0–3 | 2–1 | 1–3 | 7–20 (26 %) | 83–151 (35 %) | 4. | |
119. | Botswana | 0–3 | 0–3 | 0–3 | 1–2 | 0–4 | 4–23 (15 %) | 67–149 (31 %) | 5. |
Baráž
Pořadí | tým bloku A | výsledek | tým bloku B |
---|---|---|---|
Postup | Egypt | 2–0 | Benin |
Postup | Zimbabwe | 2–0 | Keňa |
5.–6. místo | Nigérie | 2–0 | Alžírsko |
7.–8. místo | Rwanda | 2–1 | Libye |
9. místo | — | Botswana |
- Výsledek
- Egypt a Zimbabwe postoupily do 2. skupiny zóny Evropy a Afriky pro rok 2018.
Odkazy
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku 2017 Davis Cup na anglické Wikipedii.
- ↑ iDNES.cz, ČTK. Davis Cup patří Argentině. Chorvatskou zkázu dokonal Delbonis. iDNES.cz [online]. 2016-11-27 [cit. 2016-11-28]. Dostupné online.
- ↑ ČTK. Belgie - Austrálie 3:2 Francie a Belgie si zahrají finále Davis Cupu. Argentina po loňském triumfu sestoupila. Sport.cz [online]. 2017-07-18 [cit. 2017-09-17]. Dostupné online.
- ↑ a b Draw made for 2017 Davis Cup [online]. Tennis View, 2016-09-23 [cit. 2017-02-02]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Davis Cup set for fifth set tiebreak in 2016 [online]. Villeneuve-d'Ascq, Francie: Davis Cup, 2015-09-26 [cit. 2016-03-08]. Dostupné online. (anglicky)
- ↑ Luboš Zabloudil, TenisPortal.cz, ČTK. Francie slaví 10. triumf v Davis Cupu. Drtivou výhrou rozhodl Pouille [online]. TenisPortal.cz, 2017-11-26 [cit. 2017-11-27]. Dostupné online.
- ↑ France v Belgium. www.daviscup.com. daviscup.com. Dostupné online. Je zde použita šablona
{{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Davis Cup 2017 na Wikimedia Commons
- (anglicky) Davis Cup – oficiální stránky
Davis Cup | |
---|---|
Vítěz 2023: Itálie | |
Finále 2024 | |
Ročníky | 1900 • 1902 • 1903 • 1904 • 1905 • 1906 • 1907 • 1908 • 1909 • 1911 • 1912 • 1913 • 1914 • 1919 • 1920 • 1921 • 1922 • 1923 • 1924 • 1925 • 1926 • 1927 • 1928 • 1929 • 1930 • 1931 • 1932 • 1933 • 1934 • 1935 • 1936 • 1937 • 1938 • 1939 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1950 • 1951 • 1952 • 1953 • 1954 • 1955 • 1956 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 • 2024 |
Historie Davis Cupu • žebříček ITF |