A 2018. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 1000 méteres versenyszámát február 20-án és február 22-én rendezték. Az aranyérmet a holland Suzanne Schulting nyerte. A Magyarországot képviselő Keszler Andrea a 17., Jászapáti Petra a 24. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új rekord nem született.
Eseménynaptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+9), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 20., 19:00 (11:00) | Előfutamok |
február 22., 19:14 (11:14) | Negyeddöntők |
február 22., 19:51 (11:51) | Elődöntők |
február 22., 20:26 (12:26) | B-döntő |
február 22., 20:29 (12:29) | A-döntő |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: büntetés
- YC: sárga lap
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Shim Suk-hee | Dél-Korea (KOR) | 1:34,940 | Q |
2. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 1:35,299 | Q |
3. | Bianca Walter | Németország (GER) | 1:36,128 | ADV |
– | Han Yutong | Kína (CHN) | | PEN |
2. futam |
1. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1:31,190 | Q |
2. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | 1:31,279 | Q |
3. | Anastassiya Krestova | Kazahsztán (KAZ) | 1:31,557 | |
– | Deanna Lockett | Ausztrália (AUS) | | PEN |
3. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1:29,519 | Q |
2. | Jekatyerina Jefremenkova | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:29,598 | Q |
3. | Kim Iong-a | Kazahsztán (KAZ) | 1:29,703 | |
4. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | 1:29,838 | |
4. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 1:30,676 | Q |
2 | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 1:30,773 | Q |
3. | Jessica Kooreman | Egyesült Államok (USA) | 1:31,657 | |
4. | Kathryn Thomson | Nagy-Britannia (GBR) | 1:32,150 | |
5. futam |
1 | Lara van Ruijven | Hollandia (NED) | 1:30,896 | Q |
2. | Magdalena Warakomska | Lengyelország (POL) | 1:31,259 | Q |
3. | Keszler Andrea | Magyarország (HUN) | 1:31,446 | ADV |
– | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | | YC |
6. futam |
1. | Li Jinyu | Kína (CHN) | 1:32,335 | Q |
2. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | 1:43,364 | Q |
– | Szofja Proszvirnova | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | | PEN |
– | Anna Seidel | Németország (GER) | | PEN |
7. futam |
1. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 1:30,459 | Q |
2. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 1:30,512 | Q |
3. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | 1:30,970 | |
– | Lana Gehring | Egyesült Államok (USA) | | PEN |
8. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1:32,402 | Q |
2. | Hitomi Saito | Japán (JPN) | 1:32,457 | Q |
3. | Charlotte Gilmartin | Nagy-Britannia (GBR) | 1:32,899 | |
4. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | 1:32,926 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1:30,013 | Q |
2. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 1:30,137 | Q |
3. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | 1:30,180 | |
4. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | 1:30,323 | |
5. | Bianca Walter | Németország (GER) | 1:31,085 | |
2. futam |
1. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 1:30,074 | Q |
2. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | 1:30,131 | Q |
3. | Li Jinyu | Kína (CHN) | 1:30,175 | |
4. | Hitomi Saito | Japán (JPN) | 1:30,804 | |
3. futam |
1. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1:30,940 | Q |
2. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | 1:31,284 | Q |
3. | Magdalena Warakomska | Lengyelország (POL) | 1:31,698 | |
4. | Lara van Ruijven | Hollandia (NED) | 1:31,754 | |
4. futam |
1. | Shim Suk-hee | Dél-Korea (KOR) | 1:29,159 | Q |
2. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1:29,377 | Q |
3. | Jekatyerina Jefremenkova | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | 1:29,466 | |
4. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | 1:29,670 | |
5. | Keszler Andrea | Magyarország (HUN) | 1:30,642 | |
Elődöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1:29,065 | QA |
2. | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 1:29,156 | QA |
3. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | 1:29,212 | QB |
| Valérie Maltais | Kanada (CAN) | | PEN |
2. futam |
1. | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1:30,949 | QA |
2. | Shim Suk-hee | Dél-Korea (KOR) | 1:30,974 | QA |
3. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1:31,131 | ADV |
| Qu Chunyu | Kína (CHN) | | PEN |
Döntők
- B-döntő
B-döntő nem volt, mert egyedül Kim A-lang került be, így hivatalosan idő nélkül a B-döntő 1. helyén végzett.
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | 1:29,778 | |
2 Ezüst | Kim Boutin | Kanada (CAN) | 1:29,956 | |
3 Bronz | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | 1:30,656 | |
4. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | 1:42,434 | |
| Shim Suk-hee | Dél-Korea (KOR) | | PEN |
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Ed. | Nd. | Ef. | Legjobb idő |
1 Arany | Suzanne Schulting | Hollandia (NED) | A-döntő | | | | |
2 Ezüst | Kim Boutin | Kanada (CAN) | A-döntő | | | | |
3 Bronz | Arianna Fontana | Olaszország (ITA) | A-döntő | | | | |
4. | Choi Min-jeong | Dél-Korea (KOR) | A-döntő | | | | |
5. | Kim A-lang | Dél-Korea (KOR) | B-döntő | | | | |
6. | Shim Suk-hee | Dél-Korea (KOR) | A-döntő (kizárták) | | | | |
7. | Valérie Maltais | Kanada (CAN) | Elődöntő (kizárták) | – | 2. | 2. | 1:30,131 |
8. | Qu Chunyu | Kína (CHN) | Elődöntő (kizárták) | – | 2. | 2. | 1:31,279 |
9. | Li Jinyu | Kína (CHN) | Negyeddöntő | – | 3. | 1. | 1:30,175 |
10. | Jekatyerina Jefremenkova | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 1:29,466 |
11. | Marianne St-Gelais | Kanada (CAN) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 1:30,180 |
12. | Magdalena Warakomska | Lengyelország (POL) | Negyeddöntő | – | 3. | 2. | 1:31,259 |
13. | Lara van Ruijven | Hollandia (NED) | Negyeddöntő | – | 4. | 1. | 1:30,896 |
14. | Yara van Kerkhof | Hollandia (NED) | Negyeddöntő | – | 4. | 2. | 1:29,670 |
15. | Véronique Pierron | Franciaország (FRA) | Negyeddöntő | – | 4. | 2. | 1:30,323 |
16. | Hitomi Saito | Japán (JPN) | Negyeddöntő | – | 4. | 2. | 1:30,804 |
17. | Keszler Andrea | Magyarország (HUN) | Negyeddöntő | – | 5. | 3. | 1:30,642 |
18. | Bianca Walter | Németország (GER) | Negyeddöntő | – | 5. | 3. | 1:31,085 |
19. | Kim Iong-a | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam | – | – | 3. | 1:29,703 |
20. | Sumire Kikuchi | Japán (JPN) | Előfutam | – | – | 3. | 1:30,970 |
21. | Anastassiya Krestova | Kazahsztán (KAZ) | Előfutam | – | – | 3. | 1:31,557 |
22. | Jessica Kooreman | Egyesült Államok (USA) | Előfutam | – | – | 3. | 1:31,657 |
23. | Charlotte Gilmartin | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | – | 3. | 1:32,899 |
24. | Jászapáti Petra | Magyarország (HUN) | Előfutam | – | – | 4. | 1:29,838 |
25. | Kathryn Thomson | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam | – | – | 4. | 1:32,150 |
26. | Cynthia Mascitto | Olaszország (ITA) | Előfutam | – | – | 4. | 1:32,926 |
– | Deanna Lockett | Ausztrália (AUS) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
– | Han Yutong | Kína (CHN) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
– | Lana Gehring | Egyesült Államok (USA) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
– | Anna Seidel | Németország (GER) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
– | Szofija Proszvirnova | Olimpikonok Oroszországból (OAR) | Előfutam (kizárták) | – | – | – | |
– | Elise Christie | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam (sárga lap) | – | – | – | |
Források
- Short Track Ladies' 1000m Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 1,000 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 1000 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap