A 2002. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya női 500 méteres versenyszámát február 16-án rendezték. Az aranyérmet a kínai Jang Jang (A) nyerte meg. Két magyar versenyző indult a versenyszámban. Nagy Marianna a 26., Lajtos Szandra a 28. helyen végzett.
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok voltak érvényben:
A versenyen új olimpiai rekord született:
Eseménynaptár
Időpont | Forduló |
február 16., 18:36 | Előfutamok |
február 16., 19:36 | Negyeddöntők |
február 16., 20:18 | Elődöntők |
február 16., 20:56 | Döntők |
Eredmények
Az előfutamokból és a negyeddöntőkből az első két versenyző jutott tovább a következő fordulóba. Az elődöntőkből az első két helyen célba érkező versenyző jutott a döntőbe, a harmadik és negyedikek pedig a B-döntőbe. Vitatott esetben a bírók döntése alapján a vétlen versenyző továbbjuthatott, ha nem ért be a továbbjutást jelentő helyek valamelyikén.
A rövidítések jelentése a következő:
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
| |
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Jang Jang (A) | Kína (CHN) | 45,042 | Q |
2. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | 45,916 | Q |
3. | Kristó Katalin | Románia (ROM) | 46,956 | |
2. futam |
1. | Csu Mindzsin | Dél-Korea (KOR) | 45,547 | Q |
2. | Yvonne Kunze | Németország (GER) | 45,717 | Q |
3. | Tsoi Cordia | Hongkong (HKG) | 52,496 | |
3. futam |
1. | Wang Chunlu | Kína (CHN) | 44,723 | Q, OR |
2. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 44,964 | Q |
3. | Natalja Dmitrijeva | Oroszország (RUS) | 46,574 | |
4. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | 47,122 | |
4. futam |
1. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | 46,313 | Q |
2. | Olga Danyilova | Izrael (ISR) | 46,422 | Q |
3. | Jo Williams | Nagy-Britannia (GBR) | 46,631 | |
4. | Nagy Marianna | Magyarország (HUN) | 46,980 | |
5. futam |
1. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 45,101 | Q |
2. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 45,195 | Q |
3. | Susanne Rudolph | Németország (GER) | 45,288 | |
6. futam |
1. | Tanaka Csikage | Japán (JPN) | 45,193 | Q |
2. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | 45,448 | Q |
3. | Nyina Jevtyejeva | Oroszország (RUS) | 46,180 | |
4. | Lajtos Szandra | Magyarország (HUN) | 48,488 | |
7. futam |
1. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 45,461 | Q |
2. | Mara Zini | Olaszország (ITA) | 45,556 | Q |
3. | Julija Pavlavics-Jelszakava | Fehéroroszország (BLR) | 47,273 | |
4. | Christy Ren | Hongkong (HKG) | 55,423 | |
8. futam |
1. | Cshö Ungjong | Dél-Korea (KOR) | 45,395 | Q |
2. | Caroline Hallisey | Egyesült Államok (USA) | 45,535 | Q |
3. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | 45,723 | |
4. | Kamino Juka | Japán (JPN) | 45,933 | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Wang Chunlu | Kína (CHN) | 44,739 | Q |
2. | Caroline Hallisey | Egyesült Államok (USA) | 44,826 | Q |
3. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | 45,137 | |
4. | Olga Danyilova | Izrael (ISR) | 46,695 | |
2. futam |
1. | Jang Jang (A) | Kína (CHN) | 44,810 | Q |
2. | Csu Mindzsin | Dél-Korea (KOR) | 44,992 | Q |
3. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | 46,120 | |
4. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | 46,422 | |
3. futam |
1. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,780 | Q |
2. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 44,863 | Q |
3. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | 44,912 | |
4. | Yvonne Kunze | Németország (GER) | 46,465 | |
4. futam |
1. | Cshö Ungjong | Dél-Korea (KOR) | 44,846 | Q |
2. | Mara Zini | Olaszország (ITA) | 44,876 | Q |
3. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 45,011 | ADV |
– | Tanaka Csikage | Japán (JPN) | kizárták | |
Elődöntők
- Holtverseny miatt az első futamból három versenyző jutott az A-döntőbe, a másik két versenyző a B-döntőbe került.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Jang Jang (A) | Kína (CHN) | 44,118 | QA, OR |
2. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 44,307 | QA |
2. | Caroline Hallisey | Egyesült Államok (USA) | 44,307 | QA |
4. | Mara Zini | Olaszország (ITA) | 44,531 | QB |
5. | Cshö Ungjong | Dél-Korea (KOR) | 44,647 | QB |
2. futam |
1. | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,686 | QA |
2. | Wang Chunlu | Kína (CHN) | 44,734 | QA |
3. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 44,776 | QB |
4. | Csu Mindzsin | Dél-Korea (KOR) | 1:08,184 | QB |
Döntők
- B-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | 44,930 | |
2. | Cshö Ungjong | Dél-Korea (KOR) | 45,383 | |
3. | Mara Zini | Olaszország (ITA) | 45,494 | |
4. | Csu Mindzsin | Dél-Korea (KOR) | 46,893 | |
- A-döntő
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1 Arany | Jang Jang (A) | Kína (CHN) | 44,187 | |
2 Ezüst | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | 44,252 | |
3 Bronz | Wang Chunlu | Kína (CHN) | 44,272 | |
4. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | 44,662 | |
5. | Caroline Hallisey | Egyesült Államok (USA) | 44,679 | |
Végeredmény
A versenyzők végső helyezéseinek meghatározásakor először a fordulókban elért pontszámok döntöttek, végül a legjobb elért időeredmény döntött. A futambeli első helyezések 34, a másodikok 21, a harmadikok 13, a negyedikek 8 pontot értek.
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Forduló | Pont | Legjobb idő |
1 Arany | Jang Jang (A) | Kína (CHN) | A-döntő | | |
2 Ezüst | Evgenija Radanova | Bulgária (BUL) | A-döntő | | |
3 Bronz | Wang Chunlu | Kína (CHN) | A-döntő | | |
4. | Isabelle Charest | Kanada (CAN) | A-döntő | | |
5. | Caroline Hallisey | Egyesült Államok (USA) | A-döntő | | |
6. | Alanna Kraus | Kanada (CAN) | B-döntő | | |
7. | Cshö Ungjong | Dél-Korea (KOR) | B-döntő | | |
8. | Mara Zini | Olaszország (ITA) | B-döntő | | |
9. | Csu Mindzsin | Dél-Korea (KOR) | B-döntő | | |
10. | Sarah Lindsay | Nagy-Britannia (GBR) | Negyeddöntő, 3. hely | 47 | 44,912 |
11. | Marta Capurso | Olaszország (ITA) | Negyeddöntő, 3. hely | 47 | 45,137 |
12. | Tanaka Csikage | Japán (JPN) | Negyeddöntő, kizárták | 34 | 45,193 |
13. | Amy Peterson | Egyesült Államok (USA) | Negyeddöntő, 3. hely | 34 | 45,448 |
14. | Yvonne Kunze | Németország (GER) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 45,717 |
15. | Marina Georgieva-Nikolova | Bulgária (BUL) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 45,916 |
16. | Olga Danyilova | Izrael (ISR) | Negyeddöntő, 4. hely | 29 | 46,422 |
17. | Susanne Rudolph | Németország (GER) | Előfutam, 3. hely | 13 | 45,288 |
18. | Stéphanie Bouvier | Franciaország (FRA) | Előfutam, 3. hely | 13 | 45,723 |
19. | Nyina Jevtyejeva | Oroszország (RUS) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,180 |
20. | Natalja Dmitrijeva | Oroszország (RUS) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,574 |
21. | Jo Williams | Nagy-Britannia (GBR) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,631 |
22. | Kristó Katalin | Románia (ROM) | Előfutam, 3. hely | 13 | 46,956 |
23. | Julija Pavlavics-Jelszakava | Fehéroroszország (BLR) | Előfutam, 3. hely | 13 | 47,273 |
24. | Tsoi Cordia | Hongkong (HKG) | Előfutam, 3. hely | 13 | 52,496 |
25. | Kamino Juka | Japán (JPN) | Előfutam, 4. hely | 8 | 45,933 |
26. | Nagy Marianna | Magyarország (HUN) | Előfutam, 4. hely | 8 | 46,980 |
27. | Kateřina Novotná | Csehország (CZE) | Előfutam, 4. hely | 8 | 47,122 |
28. | Lajtos Szandra | Magyarország (HUN) | Előfutam, 4. hely | 8 | 48,488 |
29. | Christy Ren | Hongkong (HKG) | Előfutam, 4. hely | 8 | 55,423 |
Források
- Short Track Speed Skating 500m Women Results (angol nyelven). olympics.com. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
- 500 metres, Women (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 31.)
Sablon:Női 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap