2. Turniej Czterech Skoczni
| |||
Dyscyplina | Skoki narciarskie | ||
---|---|---|---|
Organizator | Niemcy | ||
Szczegóły turnieju | |||
Pierwsze zawody | 31 grudnia 1953 | ||
Zamknięcie (finał) | 6 stycznia 1954 | ||
I miejsce | |||
II miejsce | Eino Kirjonen | ||
III miejsce | Josef Bradl |
2. Turniej Czterech Skoczni (niem. 2. Vierschanzentournee) – 2. edycja Turnieju Czterech Skoczni, rozegrana w dnaich 31 grudnia 1953 – 6 stycznia 1954.
Zwycięzcą turnieju został reprezentant Norwegii, Olaf B. Bjørnstad. Na podium TCS uplasowali się także: reprezentant Finlandii, Eino Kirjonen oraz reprezentant Austrii, Josef Bradl.
Oberstdorf
Data: 31 grudnia 1953
Państwo: RFN
Skocznia: Schattenbergschanze
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Olaf B. Bjørnstad. Norweg o 1,5 punktu wyprzedził austriackiego skoczka, Josefa Bradla. Trzecie miejsce zajął reprezentant Finlandii, Aulis Kallakorpi, który stracił do zwycięzcy 6 punktów.
Poz. | Imię i nazwisko | Narodowość | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad | Norwegia | 222,0 |
2. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 220,5 |
3. | Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi | Finlandia | 216,0 |
4. | Ellingsen, ArneArne Ellingsen | Norwegia | 215,5 |
5. | Rogelj, AlbinAlbin Rogelj | Jugosławia | 207,0 |
6. | Kirjonen, EinoEino Kirjonen | Finlandia | 206,0 |
7. | Dengg, FranzFranz Dengg | RFN | 204,0 |
8. | Eder, FranzFranz Eder | RFN | 202,0 |
9. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 201,0 |
9. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 201,0 |
11. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 200,0 |
12. | Kleisl, SeppSepp Kleisl | RFN | 197,0 |
13. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 196,0 |
14. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 194,0 |
15. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | 192,5 |
16. | Bolkart, MaxMax Bolkart | Niemcy | 190,0 |
17. | Weiler, SeppSepp Weiler | RFN | 189,5 |
18. | Leodolter, AloisAlois Leodolter | Austria | 188,5 |
18. | Baier, FranzFranz Baier | RFN | 188,5 |
20. | Steinnegger, WalterWalter Steinnegger | Austria | 188,0 |
21. | Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann | Norwegia | 187,5 |
24. | Böck, HelmutHelmut Böck | Niemcy | 178 |
Garmisch-Partenkirchen
Data: 1 stycznia 1954
Państwo: RFN
Skocznia: Große Olympiaschanze
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Olaf B. Bjørnstad, który o 4,5 punktu wyprzedził Eino Kirjonena, zaś trzeciego Esko Mömme o 9 punktów.
Poz. | Imię i nazwisko | Narodowość | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad | Norwegia | 226,0 |
2. | Kirjonen, EinoEino Kirjonen | Finlandia | 221,5 |
3. | Mömme, EskoEsko Mömme | Finlandia | 217,0 |
4. | Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann | Norwegia | 216,5 |
5. | Eder, FranzFranz Eder | RFN | 205,5 |
6. | Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi | Finlandia | 204,5 |
7. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 197,0 |
8. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 192,5 |
9. | Brutscher, ToniToni Brutscher | RFN | 191,5 |
9. | Kleisl, SeppSepp Kleisl | RFN | 191,5 |
11. | Pietikaeinen, MattiMatti Pietikaeinen | Finlandia | 190,5 |
12. | Kerber, FerdlFerdl Kerber | Austria | 190,0 |
13. | Rogelj, AlbinAlbin Rogelj | Jugosławia | 189,0 |
14. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 188,5 |
14. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | 188,5 |
16. | Landenhammer, LeviLevi Landenhammer | Niemcy | 186,5 |
17. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | 183,5 |
17. | Dengg, FranzFranz Dengg | Niemcy | 183,5 |
19. | Hauser, HeinzHeinz Hauser | Niemcy | 181,5 |
19. | Leodolter, LoisLois Leodolter | Austria | 181,5 |
21. | Ellingsen, ArneArne Ellingsen | Norwegia | 181,0 |
22. | Weiler, SeppSepp Weiler | Niemcy | 180,0 |
23. | Böck, HelmutHelmut Böck | Niemcy | |
24. | Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter | Niemcy | |
28. | Bolkart, MaxMax Bolkart | Niemcy |
Innsbruck
Data: 3 stycznia 1954
Państwo: Austria
Skocznia: Bergisel
Wyniki konkursu
Zwycięzcą konkursu został Nowreg Olaf B. Bjørnstad. Drugie miejsce zajął Fin Matti Pietikäinen, który przegrał ze zwycięzcą zaledwie o punkt.Trzecie miejsce zajął też Norweg Arnfinn Bergmann, który stracił do lidera 6 punktów.
Poz. | Imię i nazwisko | Narodowość | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad | Norwegia | 224,5 |
2. | Pietikäinen, MattiMatti Pietikäinen | Finlandia | 223,5 |
3. | Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann | Norwegia | 218,5 |
4. | Ellingsen, ArneArne Ellingsen | Norwegia | 218,0 |
5. | Kirjonen, EinoEino Kirjonen | Finlandia | 217,5 |
6. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 212,5 |
7. | Mömme, EskoEsko Mömme | Finlandia | 211,5 |
8. | Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi | Finlandia | 207,5 |
9. | Rogelj, AlbinAlbin Rogelj | Jugosławia | 206,0 |
10. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 203,5 |
11. | Plank, AlbinAlbin Plank | Austria | |
13. | Steinegger, WalterWalter Steinegger | Austria | |
14. | Kleisl, SeppSepp Kleisl | Niemcy | 197,5 |
16. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | |
17. | Dietrich, RudiRudi Dietrich | Austria | |
18. | Dengg, FranzFranz Dengg | Niemcy | 194,0 |
19. | Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter | Niemcy | 193,0 |
21. | Däscher, AndreasAndreas Däscher | Szwajcaria | |
22. | Steinegger, ErwinErwin Steinegger | Austria | |
23. | Wieser, ToniToni Wieser | Austria | |
24. | Kerber, FerdiFerdi Kerber | Austria | |
25. | Kostner, SiegfriedSiegfried Kostner | Austria | |
26. | Langus, JožeJože Langus | Jugosławia | |
27. | Winkler, HeinzHeinz Winkler | Austria | |
28. | Gotthold, WillyWilly Gotthold | Niemcy | 165,0 |
29. | Wilhelm, KarlKarl Wilhelm | Austria | |
30. | Brügger, GottfriedGottfried Brügger | Szwajcaria | |
31. | Finzgar, RudeRude Finzgar | Jugosławia |
Bischofshofen
Data: 6 stycznia 1954
Państwo: Austria
Skocznia: im. Paula Ausserleitnera
Wyniki konkursu
Poz. | Imię i nazwisko | Narodowość | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 222,5 |
2. | Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann | Norwegia | 218,4 |
3. | Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad | Norwegia | 215,6 |
3. | Pietikäinen, MattiMatti Pietikäinen | Finlandia | 215,6 |
5. | Eder, FranzFranz Eder | RFN | 213,4 |
6. | Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi | Finlandia | 210,1 |
7. | Kleisl, SeppSepp Kleisl | RFN | 208,8 |
8. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 207,0 |
9. | Kirjonen, EinoEino Kirjonen | Finlandia | 206,2 |
10. | Ellingsen, ArneArne Ellingsen | Norwegia | 205,6 |
Klasyfikacja generalna
Poz. | Skoczek | Kraj | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad | Norwegia | 888,1 |
2. | Kirjonen, EinoEino Kirjonen | Finlandia | 851,2 |
3. | Bradl, JosefJosef Bradl | Austria | 844,0 |
4. | Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi | Finlandia | 838,1 |
5. | Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann | Norwegia | 830,9 |
6. | Ellingsen, ArneArne Ellingsen | Norwegia | 820,1 |
7. | Lauren, ToivoToivo Lauren | Szwecja | 800,5 |
8. | Nilsson, ArneArne Nilsson | Szwecja | 795,6 |
9. | Kleisl, SeppSepp Kleisl | RFN | 794,8 |
10. | Rogelj, AlbinAlbin Rogelj | Jugosławia | 792,2 |
Bibliografia
- Wyniki konkursów na stronie FIS (niem. • ang. • fr.)
- p
- d
- e