Pływanie na Mistrzostwach Świata w Pływaniu 2017 – 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn
Mistrzostwa Świata w Pływaniu 2017 | |||
| |||
Miejsce | Węgry | ||
---|---|---|---|
Termin | 30 lipca 2017 (eliminacje i finał) | ||
Liczba ekip | 21 | ||
Liczba sportowców | 84 | ||
Obiekt rozgrywek | |||
Złoty medal | Stany Zjednoczone | ||
Srebrny medal | Wielka Brytania | ||
Brązowy medal | Rosja |
Sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym mężczyzn – jedna z konkurencji, która odbyła się podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2017. Eliminacje i finał miały miejsce 30 lipca.
Złoty medal zdobyli Amerykanie. Sztafeta w składzie: Matt Grevers, Kevin Cordes, Caeleb Dressel i Nathan Adrian uzyskała czas 3:27,91, który jest najlepszym wynikiem w stroju tekstylnym. Srebro, z czasem 3:28,95, wywalczyli Brytyjczycy, podczas gdy trzecie miejsce zajęli Rosjanie (3:29,76). Zarówno sztafeta brytyjska jak i rosyjska poprawiły rekordy swoich krajów.
Rekordy
Przed zawodami rekordy świata i mistrzostw wyglądały następująco[1]:
Rekord | Reprezentacja | Czas | Miejsce | Data | |
---|---|---|---|---|---|
Rekord świata | Stany Zjednoczone | 3:27,28 | Rzym | 2 sierpnia 2009 | |
Rekord mistrzostw świata | Stany Zjednoczone | 3:27,28 | Rzym | 2 sierpnia 2009 | |
Rekord świata juniorów | Rosja | 3:36,44 | Singapur | 30 sierpnia 2015 | |
Najlepszy wynik w stroju tekstylnym | Stany Zjednoczone | 3:27,95 | Rio de Janeiro | 13 sierpnia 2016 | [2] |
Wyniki
Eliminacje
Eliminacje rozpoczęły się 30 lipca o 10:27[1].
Miejsce | Wyścig | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 3 | 4 | Stany Zjednoczone | Ryan Murphy (52,69) Cody Miller (58,99) Tim Phillips (50,74) Townley Haas (47,24) | 3:29,66 | Q |
2. | 3 | 3 | Japonia | Ryosuke Irie (52,86) Yasuhiro Koseki (59,11) Yuki Kobori (51,27) Shinri Shioura (48,39) | 3:31,63 | Q |
3. | 2 | 5 | Rosja | Grigorij Tarasiewicz (53,71) Anton Czupkow (59,06) Daniił Pachomow (51,55) Daniła Izotow (47,80) | 3:32,12 | Q |
4. | 2 | 4 | Wielka Brytania | Chris Walker-Hebborn (54,27) Ross Murdoch (59,50) James Guy (51,04) Duncan Scott (47,54) | 3:32,35 | Q |
5. | 3 | 6 | Brazylia | Guilherme Guido (54,11) Felipe Lima (59,51) Henrique Martins (51,03) Bruno Fratus (47,73) | 3:32,38 | Q |
6. | 3 | 2 | Węgry | Richárd Bohus (54,01) Dániel Gyurta (1:00,23) Kristóf Milák (51,70) Dominik Kozma (47,41) | 3:33,35 | Q |
7. | 2 | 3 | Chiny | Li Guangyuan (53,96) Yan Zibei (59,02) Li Zhuhao (51,74) Sun Yang (48,78) | 3:33,50 | Q |
8. | 3 | 1 | Białoruś | Mikita Cmyh (54,50) Ilja Szymanowicz (59,03) Jauhien Curkin (51,45) Artiom Maczekin (48,85) | 3:33,83 | Q, |
9. | 3 | 5 | Australia | Mitch Larkin (54,23) Matthew Wilson (1:00,21) David Morgan (51,56) Cameron McEvoy (47,91) | 3:33,91 | |
10. | 1 | 4 | Polska | Tomasz Polewka (54,49) Marcin Stolarski (59,78) Konrad Czerniak (51,15) Kacper Majchrzak (48,58) | 3:34,00 | |
11. | 2 | 2 | Włochy | Matteo Milli (54,91) Nicolò Martinenghi (59,43) Piero Codia (51,16) Alessandro Miressi (48,61) | 3:34,11 | |
12. | 2 | 7 | Kanada | Javier Acevedo (55,15) Richard Funk (59,25) Josiah Binnema (52,60) Yuri Kisil (48,14) | 3:35,14 | |
13. | 2 | 6 | Niemcy | Marek Ulrich (55,05) Marco Koch (1:00,02) Marius Kusch (52,17) Damian Wierling (48,02) | 3:35,26 | |
14. | 3 | 7 | Grecja | Apostolos Christou (54,18) Ioannis Karpouzlis (1:01,57) Andreas Vazaios (52,45) Kristian Gołomeew (47,73) | 3:35,93 | |
15. | 3 | 9 | Południowa Afryka | Martin Binedell (56,10) Cameron van der Burgh (59,77) Chad le Clos (50,99) Myles Brown (49,45) | 3:36,31 | |
16. | 3 | 8 | Irlandia | Shane Ryan (54,40) Nicholas Quinn (1:00,62) Brendan Hyland (52,58) Jordan Sloan (49,01) | 3:36,61 | |
17. | 2 | 1 | Litwa | Danas Rapšys (54,30) Andrius Šidlauskas (1:00,17) Deividas Margevičius (53,00) Simonas Bilis (49,28) | 3:36,75 | |
18. | 1 | 5 | Egipt | Youssef Abdalla (55,37) Marwan El-Kamash (1:02,06) Omar Eissa (54,08) Mohamed Samy (49,34) | 3:40,85 | |
19. | 2 | 8 | Indonezja | I Gede Siman Sudartawa (56,63) Indra Gunawan (1:03,33) Glenn Victor Sutanto (53,74) Triady Fauzi Sidiq (50,87) | 3:44,57 | |
20. | 3 | 0 | Paragwaj | Charles Hockin (55,98) Renato Prono (1:03,31) Benjamin Hockin (53,41) Matías López (53,21) | 3:45,91 | |
21. | 2 | 0 | Łotwa | Girts Feldbergs (55,86) Daniils Bobrovs (1:03,73) Nikolajs Maskaļenko (56,00) Uvis Kalniņš (50,67) | 3:46,26 | |
22. ! | 1 | 3 | Kenia | 9:99,99 ! | DNS | |
22. ! | 2 | 9 | Izrael | 9:99,99 ! | DNS |
Finał
Finał odbył się 30 lipca o 19:25[3].
Miejsce | Tor | Państwo | Zawodnik | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. ! | 4 | Stany Zjednoczone | Matt Grevers (52,26) Kevin Cordes (58,89) Caeleb Dressel (49,76) Nathan Adrian (47,00) | 3:27,91 | TB |
2. ! | 6 | Wielka Brytania | Chris Walker-Hebborn (54,20) Adam Peaty (56,91) James Guy (50,80) Duncan Scott (47,04) | 3:28,95 | |
3. ! | 3 | Rosja | Jewgienij Ryłow (52,89) Kiriłł Prigoda (59,02) Aleksandr Popkow (51,16) Władimir Morozow (46,69) | 3:29,76 | |
4. | 5 | Japonia | Ryosuke Irie (52,80) Yasuhiro Koseki (58,54) Yuki Kobori (51,21) Shinri Shioura (47,64) | 3:30,19 | |
5. | 2 | Brazylia | Guilherme Guido (53,53) João Gomes Júnior (58,80) Henrique Martins (51,12) Marcelo Chierighini (48,08) | 3:31,53 | |
6. | 1 | Chiny | Xu Jiayu (52,89) Yan Zibei (59,02) Li Zhuhao (51,45) Yu Hexin (48,29) | 3:31,65 | |
7. | 7 | Węgry | Richárd Bohus (53,99) Dániel Gyurta (1:00,45) Kristóf Milák (50,97) Dominik Kozma (46,72) | 3:32,13 | |
8. | 8 | Białoruś | Mikita Cmyh (54,54) Ilja Szymanowicz (58,94) Jauhien Curkin (51,23) Artiom Maczekin (48,92) | 3:33,63 |
Przypisy
- ↑ a b Wyniki eliminacji. Omega Timing. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-09)]. (ang.).
- ↑ World Swimming Records: Long Course Meters. Swimming World Magazine. [dostęp 2017-07-18]. (ang.).
- ↑ Wyniki finału. Omega Timing. [dostęp 2017-07-30]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-07-30)]. (ang.).